Тачка, стала відмінним допоміжним інструментом в саду і на городі. Сучасні матеріали і технології зробили її надійніше і більш довговічною, а також зручніше в експлуатації. Вибір садової тачки зробити важко, якщо не знати деякі моменти.
Каркаси тачки.
Найбільшого поширення набули одноколісні і двоколісні тачки. Розглянемо їх основні моменти докладніше.
Маневреність – важливий параметр і одноколісні тачки значно виграють. На тачках цього типу легко транспортувати вантажі навіть по найвужчим доріжках садової ділянки, легко долати невеликі підйоми і спуски, розвертатися на одному місці. Два задніх упору забезпечують фіксацію горизонтального положення при засипці, завантаженні кузова.
Сама геометрія кузова садових тачок універсальна, в них зручно перевозити, як сипучі, так і будь-які інші вантажі, з якими доводиться стикатися на дачній ділянці. Це може бути трава, сіно, пісок, посадковий матеріал та добрива, колоди дров та інше. Максимальна маса вантажу, що перевозиться на певних моделях досягає величин 90-170 кг. На руки людини, що перевозить тачку, припадає менше 30% загального навантаження. Основне навантаження припадає на колесо, вісь якого може бути оснащена підшипником. Це забезпечує легкість ходу. Зручний винос ручок і ергономічні пластикові насадки забезпечують комфорт і керованість тачки при транспортуванні вантажу.
Двоколісний візок стійкий і зручний, його головні переваги проявляються в процесі завантаження і вивантаження таких вантажів, які складно збалансувати, що особливо важливо, коли робота проводиться однією людиною.
У порівняння з будівельними тачками того ж типу, садові поступаються в вантажопідйомності, так як мають полегшену раму і більш тонкий кузов, що часто швидко зношується і гнеться. Але більш легка конструкція дозволяє досягти більшої маневреності, а великий діаметр коліс з легкістю дозволяє долати нерівності. Параметри садових тачок збалансований для робіт на дачних ділянках.
Вибір коліс для тачки.
Окремо розглянемо ще один важливий критерій, який необхідно враховувати при виборі моделі. Це звичайно ж колеса. Колеса для садової тачки вибирають, керуючись умовами, в яких збираються їх використовувати.
Типів коліс, якими комплектують моделі, всього три:
- Пневматичні або надувні
- Пінополіуретанові або як їх ще називають піна, які не проколюються
- Колеса з шинкою з литої гуми
Найдовговічніші – колеса з литої гумовою шинкою. Але вони ж і найважчі в роботі. Колеса, як правило, важкі і легко грузнуть на пухких поверхнях. Отже, тачку з повним кузовом важко викотити з такою “пастки”.
Великою популярністю користуються колеса з шинкою з пінополіуретану, які не проколюються. Вони легкі і спінений матеріал з дрібними повітряними порожнинами легко переміщується на будь-яких складних поверхнях і справляється з ямами. Мінусом такого колеса є “просідання” пінополіуретану згодом. І якість такого колеса на нашому ринку дуже спірна.
Наступний вид колеса – пневматичне. Це колеса, які мають покришку і камеру. В камеру закачується повітря, а покришка має більше захисний шар. Так само, як і у випадку з попередніми колесами, вони на такий повітряній подушці прекрасно справляються з усіма поверхнями і ямами. Мінусом їх є ризики проколу камери. Тут важливо зазначити, що цей ризик збільшується, коли купується недорога покришка. Покришка з багатошаровим нейлоновим кордом захищає камеру від проколів і підвищує зносостійкість. Сподіваємося, що наша стаття роз’яснила вам основні моменти і тепер вибір садової тачки стане легше.
У нашому магазині ви можете комплектувати каркас будівельно-садової тачки будь-яким типом коліс. Наші моделі виготовлені з довговічних матеріалів, вони не вибагливі до умов зберігання і експлуатації. Крім того, ми, як виробники, подбали про наявність всіх комплектуючих і про сумісність моделей.