Перш за все визначитеся: вам потрібні колеса або колісні опори – це різні речі.
Колісна опора
Колесо
Ось колеса
Кронштейн
Кріпильна панель
Рульова вилка
Колесо
Шинка
Обід-маточина
Підшипник
Поговоримо про колеса.
Для початку треба зауважити, що колесо може бути з шинкою (з гуми, поліуретану, екстратана і т.п.) і без неї – від цього залежить контакт з поверхнею. Обід-маточина може бути пластмасовою або металевою – тут грає роль ступінь надійності, покладена на колесо. Величезний вплив на ходові характеристики коліс і, отже, на мобільність конструкцій надають підшипники коліс, тому про них теж необхідно тут згадати.
Підшипник є декількох видів:
- Підшипники ковзання. Це прості, недорогі, в більшості випадків не вимагають догляду, стійкі до корозії. Використовуються в основному в області апаратних роликів і роликів транспортного устаткування, на об’єктах, які не потребують постійних пересувань і пересуваються лише на низьких швидкостях.
- Роликові підшипники. Міцні, стійкі, майже не вимагають догляду, досить компактні. Основне використання: транспортне обладнання. (Роликові підшипники іноді називають голчастим)
- Кулькові підшипники. Відповідають найвищим вимогам щодо вантажопідйомності, ходових характеристик (навіть при високих швидкостях) і стійкості до впливів навколишнього середовища. Використовуються, головним чином, в технічно більш досконалих роликах транспортного устаткування і великовантажних роликах.
Тепер потрібно зрозуміти який діаметр колеса потрібен. Крім зовнішнього, є ще й внутрішній діаметр (діаметр отвору в колесі). Якщо ви підбираєте нові колеса до вже наявної візку, вам необхідно врахувати цей параметр.
Якщо ви вирішили вибрати колісну опору, то для початку слід подумати про маневреность руху: тут колісні опори поділяються на 2 групи:
Поворотні
Поворотні колісні опори можуть обертатися щодо своєї вертикальної осі і роблять прилади та обладнання керованими при русі. Кріпильна панель жорстко кріпиться до приладів і обладнання, а вилка може вільно обертатися навколо осі поворотного вузла, завдяки наявності підшипника, розташованому між панеллю і виделкою.
Фіксовані
Фіксовані колісні опори не здатні обертатися навколо своєї вертикальної осі і забезпечують тим самим стабільність напрямку руху.
Колісні опори повинні за щось кріпитися до ваших Кострукцій. Тут теж все просто. Вам пропонується 3 варіанти, найбільш зручних в застосуванні:
- Колісні опори з панеллю
- Колісні опори зі стрижнем
- Колісні опори з отвором
- Фіксовані колісні опори.
Для кріплення фіксованих колісних опор застосовуються ті ж елементи, що і для кріплення поворотних колісних опор. При цьому кріпильна панель знаходить найбільш часте застосування. Необхідно зауважити, що фіксованих колісних опор зі стрижнем немає, тому що вони не відрізняються особливою зручністю.
На колеса або колісні опори покладається завдання перевезення, а тому маса передбачуваних переміщуваних предметів або конструкцій відіграє важливу роль, так що необхідно визначитися з вантажопідйомністю.
Варіанти установки коліс.
- Неповоротні опори
Більш високе розташування центральних коліс – хороша курсова стійкість при русі по прямій, дуже поганий баланс.
- Поворотні опори
Хороша маневреність в усіх напрямках, низька стійкість. Прімінімо для малих навантажень.
- 2 поворотніІ + 2 неповоротні опори
Більш високе розташування центральних коліс – хороша маневреність, дуже поганий баланс.
Для того, щоб кваліфіковані менеджери змогли точно підібрати потрібну вам колісну опору або колесо, їм важливо мати детальну інформацію про умови передбачуваної експлуатації:
На вулиці або в приміщенні
Швидкість пересування
Наявність хімічних або коррозионноактивной середовищ
Конструкція об’єкту пересування
Основна небезпека: нерівності, вибоїни, поребрики, з’їзди, сходинки і т.п.
Важливо пам’ятати, що використання коліс і колісних опор на швидкостях вище 4 км / год не рекомендується.
Термін служби коліс і колісних опор значною мірою залежить від стійкості використовуваних для його виготовлення матеріалів до корозії і впливу різних хімічних середовищ.
На вибір коліс або колісних опор (а також їх комплектність) може вплинути конструкція об’єкта пересування (його габаритні розміри, розташування коліс і колісних опор на об’єкті, що використовуються матеріали і т.п.).
На додаток, з метою підвищення комфортності переміщення конструкцій, поворотна колісна опора може доповнюватися гальмівними системами (гальмами і фіксаторами):
- Гальмо колеса
- Блокування обертального руху колеса і поворотного руху вилки
- Фіксатор напрямки руху
- Блокування поворотного руху вилки
- Гальмо колеса
- Блокування обертального руху колеса
Крім цього, гальмівні системи можуть перебувати як в передній частині колісної опори по ходу руху, так і в задній його частині. А для захисту підшипника колеса можуть бути використані спеціальні кожуха ( “пильовик”) і ковпаки.
Якщо наші рекомендації допомогли вам хоч трохи полегшити вирішення проблеми технічно грамотного підбору колеса або колісної опори, то значить ці рядки були написані не даремно. Для простоти і вашої зручності ви можете надсилати нам свої пропозиції у вигляді побажань по кожному пункту по електронній пошті.